Otwarto nowe przejścia na granicach z Niemcami, Czechami i Litwą

Otwarto nowe przejścia na granicach z Niemcami, Czechami i Litwą

W związku z ogromnymi zatorami w środę 17 marca otwarto nowe przejścia drogowe na granicy Niemiec Czech i Litwy – łącznie chodzi o 8 dodatkowych punktów.

Zablokowane dojazdy do granicy, w tym 70-kilometrowy korek przed Świeckiem na polsko-niemieckim przejściu przy całkowitym braku pomocy służb w dostarczeniu kierowcom i podróżnym chociażby wody czy prowiantu spowodował, że prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zadecydowało o otwarciu kolejnych punktów granicznych.

Granica z Republiką Czeską

Reklama

Na granicy polsko-czeskiej będzie można przekroczyć granicę w trzech kolejnych miejscach: w Gołkowicach, Lubawce i Głuchołazach. Na tych przejściach drogowych będzie odbywał ruch osobowy i towarowy.

Zobacz też: Volkswagen Poznań wstrzymuje produkcję pojazdów przez COVID-19

Granica z Republiką Federalną Niemiec

Na granicy polsko-niemieckiej rozszerzony zostaje zakres ruchu na czterech drogowych przejściach granicznych: Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz i Zgorzelec.

Do tej pory był tam możliwy jedynie ruch pieszy. Teraz na trzech przejściach będzie możliwy ruch pieszy, osobowy i towarowy (na przejściach: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz Zgorzelec).

Natomiast na przejściu Gubin – Guben odbywać się będzie ruch pieszy i osobowy.

Granica z Republiką Litewską

Na granicy polsko-litewskiej dodatkowo będzie można przekroczyć granicę na przejściu drogowym w Ogrodnikach. Będzie się tam odbywał zarówno ruch osobowy, jak i towarowy.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: