Reklama
stats

Volkswagen Poznań wstrzymuje produkcję pojazdów przez COVID-19

Volkswagen Poznań wstrzymuje produkcję pojazdów przez COVID-19

Od czwartku 19 marca Volkswagen Poznań wstrzymuje produkcję samochodów przez COVID-19. Poza fabryką w Poznaniu i Wrześni zamknięta zostanie też odlewnia.

Volkswagen Samochody Dostawcze w reakcji na pandemię wywołaną koronawirusem, a przez to niestabilną sytuację w obrębie łańcuchów dostaw od poddostawców wstrzymuje produkcję w swoich wielkopolskich zakładach.

Decyzją zarządu marki od czwartku 19 marca na okres dwóch tygodni przestaną pracować fabryki w Poznaniu i Swarzędzu (modele Caddy i T6.1) oraz Wrześni (Crafter, MAN TGE).

Reklama

Zobacz też: Chłodnie na bazie elektrycznego Volkswagena e-Craftera dla Żabki

Od soboty 21 marca zawieszona będzie też produkcja Odlewni w Wildze.

Powstają tam komponenty do samochodów wchodzących w skład koncernu VW AG, w tym m.in, głowice cylindrowe, elementy zawieszenia czy obudowy sprzęgła.

Wstrzymanie produkcji nastąpi także w fabryce w Hanowerze, gdzie powstają modele T6.1, Amarok oraz elektryczny e-Crafter.

Łącznie z powodu koronawirusa od swoich miejsc pracy odstąpi 24 000 pracowników w polskich i niemieckich zakładach marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce. W swoich 4 zakładach spółka zatrudnia ponad 11 000 ludzi – to największy pracodawca w Wielkopolsce. Tylko w 2019 roku z polskich montowni zjechało 266 127 pojazdów.

Źródło zdjęć: Volkswagen Poznań

Podziel się: