Reklama

Chłodnie na bazie elektrycznego Volkswagena e-Craftera dla Żabki

Chłodnie na bazie elektrycznego Volkswagena e-Craftera dla Żabki

Zbudowane przez firmę Carpol chłodnie na bazie elektrycznego Volkswagena e-Craftera dla Żabki będą dostarczać produkty do sklepów w Warszawie i Poznaniu.

Wszystko zaczęło się w lipcu 2019 roku. Wtedy to Żabka Polska sp. z o.o. otrzymała na kilka tygodni na testy w pełni elektrycznego VW e-Craftera.

Warto jednak wspomnieć, że w trakcie trwających kilka tygodni jazd testowych po poznańskich drogach elektryczna „blaszka” Volkswagena przejechała tylko nieco ponad 400 kilometrów.

Reklama

W każdym razie Żabka Polska sp. z o.o. zdecydowała się po tych testach zakupić 2 sztuki elektrycznego Craftera do przewozu świeżych produktów spożywczych wymagających transportu w kontrolowanych temperaturach.

Zobacz też: Ople Movano dla Orlenu z zabudową warsztatową od GRUAU Polska

Dostarczone przez Volkswagen Samochody Dostawcze pojazdy zabudowała firma Carpol z Grodziska Mazowieckiego – ładownia po adaptacji ma kubaturę około 9 metrów sześciennych.

Oba furgony, które będą pracować w Warszawie oraz Poznaniu, to izotermy wewnętrzne z izolacją wykonaną z poliuretanu w technologii termoformowalnych płyt ABS.

Za chłodzenie ładowni odpowiada agregat chłodniczy Carrier Pulsor 400 z rodziny E-Drive, który dzięki wyeliminowaniu mechanicznego przekazywania napędu sprężarką napędzaną paskiem przekształca mechaniczną energię silnika w energię elektryczną.

Przygotowane dla Żabki chłodnie klasy FNA pozwalają na utrzymywanie przestrzeni ładunkowej w temperaturach od 0 do 12°C. W trakcie rozładunku agregat energię czerpie z dodatkowego, osobnego akumulatora.

Elektryczne izotermy z agregatem chłodniczym dla Żabki to jedne z pierwszych takich pojazdów dostawczych zabudowanych w Polsce.

Źródło zdjęć: Volkswagen Samochody Dostawcze

Podziel się: