Reklama

Pijany kierowca Iveco Daily – prawo jazdy wcześniej stracił za alkohol

Pijany kierowca Iveco Daily – prawo jazdy wcześniej stracił za alkohol

W poniedziałek pod Świdnicą wpadł pijany kierowca Iveco Daily – prawo jazdy wcześniej stracił za alkohol. Jego bus o ładowności 215 kg był też przeładowany.

Patologii transportowej ciąg dalszy… W poniedziałek 9 marca około godziny 7:00 rano patrol składający się z inspektora kłodzkiego oddziału ITD oraz funkcjonariusza „drogówki” ze świdnickiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli Iveco Daily z zabudową kontenerową i windą.

Poproszony o okazanie prawa jazdy kierowca oznajmił, że uprawnienia zostały mu zatrzymane za jazdę po spożyciu alkoholu w 2018 roku i do dzisiaj nie zdążył ich odzyskać.

Reklama

Zobacz też: Volkswagen LT w fatalnym stanie a kierowca z sądowym zakazem

Po takiej informacji mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość i okazało się, że w wydychanym powietrzu miał on 0,34 mg/l, czyli 0,75 promila alkoholu.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za złamanie zakazu prowadzenia pojazdu.

Kierującemu busem grozi nie tylko grzywna, ale też kara ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Obligatoryjnie sąd wyda również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do nawet 15 lat.

PS: Tak na marginesie. Mające 3500 kg DMC Iveco Daily ważyło realnie 3940 kg za co kierowca busa otrzymał mandat. Jednak ciekawsza w tym wypadku jest ładowność wpisana w dowód rejestracyjny skontrolowanego „Ivana”, która wynosiła… całe 215 kg.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: