Pod Eisenach bus najechał na zestaw. Kierowca w stanie ciężkim

Pod Eisenach bus najechał na zestaw. Kierowca w stanie ciężkim

Dziś rano pod Eisenach na autostradzie A4 bus najechał na 40-tonowy zestaw. Kierowca dostawczaka jest w stanie ciężkim.

Do wypadku doszło w środę 19 czerwca około 2:00 w nocy na autostradzie A4 w kierunku Drezna (kraj związkowy Turyngia). Jak informuje lokalna policja niedaleko skrzyżowania Eisenach-Ost bus bez żadnych oznak hamowania wjechał w tył przyczepy.

Teraz trwa ustalanie, dlaczego 54-letni kierowca „międzynarodówki” zjechał w prawo i uderzył w zestaw. W wyniku tego zdarzenia dostawczak przewrócił się i zatrzymał pomiędzy prawym i środkowym pasem „A4-ki”.

Reklama

Prowadzący „międzynarodówkę” 54-latek został uwięziony zmiażdżonej kabinie i musiał zostać uwalniany z niej przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych straży pożarnej.

Poszkodowany mężczyzna trafił z poważnymi obrażeniami do szpitala. Nic nie stało się natomiast 29-letniemu kierowcy Mercedesa Actrosa.

W wyniku wypadku autostrada A4 w kierunku Drezna musiała zostać całkowicie zamknięta na dwie godziny. Dopiero około godziny 4:00 przywrócono ruch lewym pasem. Teraz policjanci ustalają szczegółowy przebieg i przyczyny tego groźnego zdarzenia pod Eisenach.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − trzy =