Reklama

Transit wbił się w polski zestaw na niemieckiej A4

Transit wbił się w polski zestaw na niemieckiej A4

Prowadzony przez 27-latka autolaweta na podwoziu Forda Transita wbiła się w polski zestaw na niemieckiej drodze A4 pod Eisenach.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek 12 października pomiędzy węzłami Eisenach-West i Herleshausen w kierunku Frankfurtu nad Menem.

Według ustaleń policji 27-letni obywatel Niemiec prowadząc Forda Transita na ukraińskich numerach rejestracyjnych uderzył w tył naczepy spiętej z ciągnikiem siodłowym, którą prowadził 30-letni Polak.

Reklama

Funkcjonariusze z inspektoratu policji autostradowej informują, że prowadzący autolawetę nie hamował przed stojącym z powodu prac budowlanych na drodze zestawem.

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A4 w pobliżu Eisenach. Kierowca autolawety bez jakiegokolwiek hamowania najechał w tył 40-tonowego zestawu.

Niestety, kierowca Transita, który najprawdopodobniej wcześniej służył w Polsce jako pomoc drogowa (napis na belce świetlnej) zmarł na miejscu wypadku. Żadnych obrażeń nie odniósł 30-letni kierowca ciągnika.

Jak wynika z oficjalnego komunikat policji z Turyngii, autostrada A4 w kierunku Frankfurtu nad Menem musiała być całkowicie zamknięta na około sześć godzin.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: