Reklama
stats

Polsko-niemieckie kontrole na A2. Skanowali auta i latali dronem

Polsko-niemieckie kontrole na A2. Skanowali auta i latali dronem

W miniony poniedziałek polsko-niemieckie służb przeprowadziły na trasie A2 wspólne kontrole. Skanowano pojazdy i korzystano z drona.

W trakcie prowadzonych działań sprawdzano pm.in. przewożone busami i ciężarówkami ładunki oraz dokumenty transportowe.

W poniedziałek 24 kwietnia na autostradzie A2 w pobliżu polsko-niemieckiej granicy odbyły się wspólne działania naszych służb oraz niemieckiej policji przy Miejscu Obsługi Podróżnych w Gnilcu.

W działaniach o kryptonimie „Tandem 2023” brali udział m.in. lubuscy inspektorzy ITD, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej oraz polscy policjanci, którzy w ramach swoich działań wykorzystywali latającego nad „A2-ką” drona, który pozwala zmierzyć odległość pomiędzy pojazdami.

Reklama

Wytypowane do szczegółowej kontroli pojazdy były prześwietlane w celu wykrycia nielegalnie transportowanych towarów.

Wspólna akcja miała na celu zmniejszenie przestępczości transgranicznej oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Zarówno polskie służby, jak i niemieccy policjanci, korzystali podczas prowadzonych czynności zaawansowane technicznie środki sprzęt do pomiaru prędkości pojazdów i trzeźwości kierowców, a także urządzenia do skanowania zawartości przewożonych ładunków.

Ponadto sprawdzali uprawnienia kierowców, tachografy, stan techniczny pojazdów, a także legalność pobytu poruszających się pojazdami osób.

Według oficjalnego komunikatu lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, wspólne działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drodze to doskonała okazja do wymiany doświadczeń mundurowych z obszaru przygranicznego, co oznacza, że kolejne takie akcje będą kontynuowane w nieodległej przyszłości.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: