Reklama

4 tony na pace Daily a i tak próbował uciekać przed ITD

4 tony na pace Daily a i tak próbował uciekać przed ITD

Jeden z zatrzymanych Iveco Daily miał ponad 4 tony na pace a i tak próbował uciekać przed patrolem opolskiego ITD.

Na początek na poważnie: same suche fakty. W środę 24 maja inspektorzy WITD Opole prowadzili działania w miejscowości Grodziec, przez którą prowadzi droga krajowa nr 46.

„Krokodyle” wykorzystując system wag preselekcyjnych zamontowanych w asfalcie wytypowali do sprawdzenia dwa Iveco Daily przewożące przęsła ogrodzeniowe.

Reklama

Jednak, kiedy kierowcy oby dostawczaków zbliżyli się do punktu kontrolnego ITD, zawrócili próbując uniknąć kontroli.

Opolscy inspektorzy rozpoczęli nie trwający zbyt długo pościg i doprowadzili dwa Dajlaki na wagi. Pomiar jednego z nich wykazał przekroczenie 3,5-tonowego „tylko” o 1,3 tony, ale drugi ściągnięty pojazd ważył już znacznie więcej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego.

Pomiar na punkcie wagowym ITD wykazał, że jedno Daily ważyło 4800 kg, natomiast drugi pojazd już 6850 kg.

Inspekcyjne urządzenia pomiarowe z odpowiednią legalizacją wykazały przekroczenie DMC o 3,35 tony, co oznacza, że auto ważyło 6,85 tony. Spotkanie z „Krokodylami” zakończyło się wystawieniem mandatów karnych i zakazem dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru przewożonego towaru.

I teraz pozwolę sobie przejść do drugiej, lekko ironicznej części tej publikacji: skoro w oficjalnym komunikacie WITD Opole nie pojawia się nic o tym, że próba ominięcia tudzież ogólniej uniknięcia spotkania z „drużyną Lacoste” nie niesie za sobą żadnych dodatkowych konsekwencji, pozwalać może niektórym kierowcom na podjęcie takiej próby.

Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, gdzie z dobrych kilkaset metrów przed punktem wagowym kierowca zawraca i odjeżdża w drugą stronę zanim inspektor wyda wyraźny znak do zatrzymania pojazdu w wyznaczonym miejscu.

I na koniec takie pytanie: ciekawy jestem ile razy udało się niektórym uniknąć spotkania z ITD czy policją zjeżdżając w boczną drogę lub po prostu zawracając. Bo, jak widać na powyższym przykładzie bez podtlenku azotu chyba ucieczka z ponad 4 tonami na pace nie jest dobrym pomysłem a i bezpieczne to też nie jest…

Źródło zdjęć: WITD Opole

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Będzie się działo

    trzeba sprawdzić w Rzeszowie beskidzka211 i na podkarpackie Rzeszów

Komentarze zamknięte.