Reklama

Ponad 5 ton metalu bez żadnych pasów i uszkodzony amortyzator

Ponad 5 ton metalu bez żadnych pasów i uszkodzony amortyzator

Zatrzymane na DK nr 5 Iveco Daily było mocno przeciążone i w kiepskim stanie technicznym – ponad 5 ton metalu bez żadnych pasów i uszkodzony amortyzator.

W środę 10 lipca „Krokodyle” z kłodzkiego ITD zwrócili uwagę na jadący krajową „piątką” busa.

Samochód sprawiał wrażenie przeładowanego… Było to po prostu Iveco Daily na bliźniakach, więc nie ma im się co dziwić, że zainteresowali się tym pojazdem 🙂

Reklama

Skierowany na pobliską wagę pojazd miał według dowodu rejestracyjnego DMC na poziomie 3490 kg, ale po zważeniu wyszło ponad 8 ton. Dokładnie 8020 kg.

Zobacz też: Zabudowy i kabiny LAMAR – opinie Czytelników dostawczakiem.pl

Samochodem przewożono odpady metalowe w tzw. big bagach, ale ważący ponad 5 ton nie został w żaden sposób zabezpieczony na czas transportu.

Do tego stan techniczny Iveco pozostawiał wiele do życzenia.

Inspektorzy zauważyli usterki oświetlenia, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz uszkodzone mocowanie jednego z przednich amortyzatorów.

Akurat szybsze zużycie i mechaniczne uszkodzenia m.in. zawieszenia to często wynik permanentnego przeładowywania samochodu.

W każdym razie dolnośląskie „Krokodyle” zakazały dalszej jazdy tym pojazdem – poza zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego wystawili kierowcy mandaty karne.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: