Reklama

Pościg po S8 za skradzionym Sprinterem – padły strzały

Pościg po S8 za skradzionym Sprinterem – padły strzały

Udany pościg na drodze S8 za skradzionym Mercedesem Sprinterem. Padły strzały ostrzegawcze. Kierowca “906-tki” został aresztowany.

We wtorek 31 sierpnia oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przekazał informację swoim odpowiednikom z Sieradza i Zduńskiej Woli, że drogą ekspresową S8 w kierunku Łodzi porusza się skradziony na terenie Niemiec dostawczy Mercedes Sprinter.

Na terenie powiatu sieradzkiego policyjny patrol zauważył odpowiadające opisowi auto.

Reklama

Jednak kierowca kurierskiego furgonu nie reagował ani na sygnały dźwiękowo-świetlne podawane przez radiowóz a do tego kierowca Sprintera zajeżdżał policjantom drogę.

Zobacz też: Transport na B+E bez licencji i tacho a kierowca bez badań

Za MOP Paprotnia po uderzeniu w bariery energochłonne wyskoczył z kabiny Sprintera kierowca, ale wtedy jeden z mundurowych oddał strzały ostrzegawcze.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się 40-letni obywatel Ukrainy, który trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ze Zduńskiej Woli przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem do wartego 60 tysięcy złotych pojazdu oraz zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Teraz 40-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: