Reklama
stats

Przeładowane rumuńskie busy zatrzymane przez ITD

Przeładowane rumuńskie busy zatrzymane przez ITD

Szczecińskie ITD zatrzymało dwa rumuńskie busy. Po sprawdzeniu ich wagi okazało się, że oba auta są przeładowane – jeden ważył 5 a drugi aż o 6 ton.

Do zatrzymania dostawczych pojazdów doszło dzięki wytypowaniu ich przez wagę preselekcyjną, na drodze krajowej numer 3 w okolicach Goleniowa. W pojazdach przewożone były opony z felgami z Norwegii do Rumunii.

Zobacz też: Dostawczy Sprinter jak autobus – 23 pasażerów stało na pace

Reklama

Po zważeniu obu busów okazało się, że oba znacznie przekroczyły dopuszczalną masę całkowitą. Zamiast 3,5 tony jeden ważył 5 a drugi 6 ton.

Do tego w jednym z pojazdów inspektorzy dopatrzyli się licznych usterek, w tym wycieków płynów eksploatacyjnych, czy pękniętej przedniej szyby.

Ostatecznie obaj rumuńscy kierowcy otrzymali mandaty po 500 złotych za przeładowanie, a dodatkowo prowadzący niesprawnego busa dostał dodatkowo 200-złotowy mandat za stan techniczny oraz zatrzymany został jego dowód rejestracyjny.

Według komunikatu szczecińskiego ITD kierowcom nakazano przeładowanie obu aut do odpowiedniej wagi, ale kilka godzin po kontroli dokładnie te same busy widziane były na autostradzie A4…

Źródło zdjęć: WITD Szczecin

Podziel się: