Reklama

Przeładowany bus z kołami w górze – aż nie mógł przejechać ronda

Przeładowany bus z kołami w górze – aż nie mógł przejechać ronda

Pod Włocławkiem kierowca Mercedesa Sprintera zablokował rondo, bo jego przeładowany bus z kołami w górze nie mógł skręcić w lewo!

Nie raz, nie dwa pisałem o tym, że w Polsce samochody dostawcze nagminnie obciąża się ładunkami, których nie powstydziłyby się prawdziwe ciężarówki. I właśnie w wideo przesłanym od Dawida (wielkie dzięki za materiał!) dokładnie widać, do czego zdolni są polscy kierowcy.

Zobacz też: Jak przygotować busa do zimy – poradnik dla kierowców (zdjęcia)

Reklama

Nagrany smartfonem filmik, którego autorem jest przedstawia bardzo ciekawą scenkę, która miała miejsce w poniedziałek 6 listopada pod Włocławkiem, kilkanaście minut przed godziną 15:00. Na wideo widać próbującego pokonać zakręt skrzyniowego Mercedesa Sprintera z przyczepką.

Celowo napisałem „próbującego”, bo na nagraniu wiozący stalowe pręty zestaw był na tyle przeciążony, że przednie koła dostawczaka straciły kontakt z asfaltem uniemożliwiając skręt w lewo.

Rondo zostało nawet przez chwilę zablokowane przez widocznego na filmie białego dostawczaka, którego kierowca musiał cofnąć, żeby koła przedniej osi Sprintera odzyskały minimalną przyczepność z podłożem.

Czy kierowca tego dostawczaka dojechał już bez przygód do celu, tego nie wiadomo, ale wideo przesłane przez Dawida, który sam zresztą jest kierowcą zawodowym, pokazuje niczym w soczewce, jak wygląda transportowa patologia w naszym kraju.

Źródło zdjęć i filmu: Dawid

Podziel się: