Reklama

Przerdzewiały Sprinter z choinką na blacie. Niemcy naliczyli 63 usterki

Przerdzewiały Sprinter z choinką na blacie. Niemcy naliczyli 63 usterki

Policjanci z Mettmann zwrócili uwagę na przerdzewiałego Sprinter 616 CDI z tzw. choinką na cyferblacie. Łącznie naliczono 63 usterki.

Niesprawny układ hamulcowy i odłączony ABS to tylko część usterek, jakie wykryto w „616-tce”.

W środę 11 stycznia funkcjonariusze „drogówki” z Mettmann (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia) zwrócili uwagę na autolawetę przejeżdżającą przez miasto w Wülfrath.

Na najeździe Mercedesa Sprintera przewożono uszkodzoną Skodę Superb. I to w kombi. O dziwo Sprinter 616 CDI – z ewidentnie przedłużonym rozstawem osi – nie był zarejestrowany z 3,5-tonowym DMC, tylko tak, jak pozwalała fabryczna homologacja, czyli z DMC na poziomie 5990 kg.

Reklama

Niemniej rzut okiem na deskę rozdzielczą sprawił, że niemieccy policjanci skierowali autolawetę na szczegółową kontrolę stanu technicznego.

W trakcie drobiazgowej kontroli wykryto w Sprinterze znaczą korozję elementów nośnych pojazdu i zabudowy.

Poza migającymi kontrolkami na desce rozdzielczej wykryto łącznie 63 usterki. Poza przerdzewiałymi elementami ramy pomocniczej czy kabiny Sprintera wyszło na jaw, że układ ABS był specjalnie odłączony.

Do tego w ogóle nie działał hamulec ręczny a i pozostałe nie były tak skuteczne, jak powinny. Na linii diagnostycznej wykryto też awarię oświetlenia w kilku miejscach oraz stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych.

Ostatecznie kontrola zakończyła się zakazem dalszej jazdy. Ponadto policjanci zabezpieczyli tablice rejestracyjne i dokumenty Mercedesa rekwirując pojazd. Na koniec kierowca 39-latek musiał uiścić finansowe zabezpieczenie na poczet kary w wysokości 410 euro.

PS: Poprawność polityczna niemieckiej policji nakazała, aby kierującego „616-tką” nazwać… mężczyzną z Europy Wschodniej. Ok, więc nie wiemy czy to Słowak czy Polak albo Ukrainiec. Bo w sumie co to za różnica?

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Kierowca

    Myślę, że trochę poniosło policję. To jest przerdzewiała rama ? Z tego co widzę rama jest zdrowa, znalazła się nie wielka dziurka na wsporniku. Choinka na blacie? Kontrolki są informacyjne i nie są obowiązkowym elementem. No i wycieki, pewnie zapocona misa olejowa, bo gdyby coś leciało, nie jeździł by takich tras. Zabrali mu blachy i zakazali jazdy, szkoda chłopa. U nas jeździ 5 Masterów 2011r plus i chyba w każdym jest „usterka wtrysku, sprawdź układ wydechowy”, jakieś zapocenia też pewnie się znajdą, a auta robione na czas na dobrych częściach.
    Bezpieczeństwo na drogach, przeładunki i trumny trzeba karać, ale bez przesady, że wyjeżdżając starszym autem jesteś czasem szykanowany.

Komentarze zamknięte.