Przyciężkie Daily bez świateł stopu i badania technicznego

Przyciężkie Daily bez świateł stopu i badania technicznego

Łódzcy inspektorzy zatrzymali Iveco Daily bez świateł stopu. Do tego bus był lekko przeciążony i nie posiadał badania technicznego.

W środę 26 lipca „Krokodyle” z łódzkiego inspektoratu ITD prowadzili działania na ulicy Bartoszewskiego. Jednym z wytypowanych pojazdów było Iveco Daily 35C15 z zabudową kontenerową, które poddane zostało ważeniu.

Realna masa przekraczała 3,5-tonowe DMC o 500 kg, ale prawdziwym problemem był w przypadku tej kontroli stan techniczny pojazdu.

Reklama

Inspektorzy ITD stwierdzili, że ładownia Dajlaka była w wielu miejscach uszkodzona, ale jeszcze bardziej niebezpieczną awarią wykrytą przez łódzkich „Krokodyli” były niesprawne światła stopu. Do tego nie działały światła pozycyjne oraz cofania. Jakby by tego było mało opony na tylnej osi były wyeksploatowane ponad miarę.

Iveco Daily wytypowano do kontroli na punkcie wagowym przy ulicy Bartoszewskiego w Łodzi.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu WITD Łódź, inspektorzy nie zdziwili się zbytnio, kiedy po sprawdzeniu w systemie CEPiK okazało się, że kontrolowane Daily ostatni przegląd techniczny przeszło ostatnio w sierpniu 2021 roku.

Ostatecznie spotkanie z inspektorami ITD skończyło się wstrzymaniem dalszej jazdy dostawczaka – pojazd wycofano z ruchu zatrzymując jego dowód rejestracyjny a kierujący busem ukarany został mandatem karnym.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: