Renault Alaskan w sprzedaży w Europie od września 2017 roku

Renault Alaskan w sprzedaży w Europie od września 2017 roku

Pierwszy 1-tonowy pick-up Renault, czyli Alaskan pojawić się ma w europejskiej sieci sprzedaży już we wrześniu 2017 roku.

Renault Alaskan dostępny jest w sprzedaży w Kolumbii już od 2016 roku.

Bazujący na Nissanie NP300 Navara pick-up wykorzystuje także znane z Navary silniki Renault 2.3 dCi, które prawdopodobnie będą dostępne w dwóch wersjach mocy: 160 oraz 190 KM.

Reklama

Identyczny będzie też dołączany układ 4×4, w którym pojawi się też reduktor.

Pomimo innej stylizacji przedniego pasa nie da się ukryć stylistycznych genów Navary. Podobnie wygląda sytuacja we wnętrzu, gdzie deska rozdzielcza jest w zasadzie identyczna, jak w pick-upie Nissana.

Zobacz też: Test: Nissan Navara dCi 190 – pick-up uniwersalny (wideo, zdjęcia)

Poza jednostkami napędowymi, średniej wielkości pick-up Renault będzie dysponować też m.in. systemem kamer obejmujących widok 360 stopni wokół pojazdu.

Oparty na ramie z profili zamkniętych Alaskan będzie też miał wielowahaczowe zawieszenie tylnej osi, czym różnić się będzie m.in. od VW Amaroka, czy Isuzu D-Max.

Jak na razie Renault Polska nie podało ani terminu pojawienia się Alaskana w polskich salonach, ani jego cen na naszym rynku.

Warto wiedzieć, że w listopadzie 2017 roku w Europie pojawić się ma także trzeci z pick-upowych „trojaczków”, czyli Mercedes-Benz X-klasa. W przypadku trójramiennej gwiazdy całkowicie przestylizowano deskę rozdzielczą auta oraz wprowadzono poza jednostkami 2.3 dCi także „V6-tkę” Mercedesa o mocy 258 KM i 550 Nm.

Źródło zdjęć: Renault

Podziel się: