Renault Mascott jako ciągnik z olbrzymią kabiną sypialną

Renault Mascott jako ciągnik z olbrzymią kabiną sypialną

Jak to było? Jak dorosnę będę TIR-em? To Renault Mascott wygląda niemal jak pełnowymiarowy ciągnik siodłowy z olbrzymią kabiną sypialną.

W ostatnim czasie dostałem dzień po dniu dwie niezależne wiadomości od Czytelników dostawczakiem.pl – zarówno Karol, jak i Szymon podsyłali link do ogłoszenia z olx.pl dotyczący sprzedaży czerwonego Renault Mascott z 2006 roku.

Przyznam, że ten albo identyczny egzemplarz już pojawiał się w czeluściach internetu, ale teraz miałem nadzieje na świetnej jakości zdjęcia i bardzo szczegółowy opis tego pojazdu.

Reklama

Z anonsu jednak wynika tylko tyle, że „Maskotka” napędzana jest silnikiem 3.0 DXi o mocy 115 KM i ma 370 000 km przebiegu, co uznać można za naprawdę niski „nalot” (oczywiście o ile jest prawdziwy).

Naklejka z danymi homologacyjnymi sugeruje, że wystawiony na sprzedaż Mascott ma 6,5 tony DMC oraz 10 to DMCZ.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, że ładowność całego zestawu sięgać chyba miała 6 ton, ale nie do końca łapę co chodzi z tym „na pohybel tachografom i zawodowym uprawnieniom” – może ktoś mnie oświeci z Czytelników?

W każdym razie jest to niezła ciekawostka, która podobno służyć miała wcześniej w transporcie koni na zawody a wtedy kabina sypialna Mascotta miała robić za drugi dom dla właścicieli.

I na koniec tradycyjnie: jeżeli jesteś zainteresowany takim 17-letnim Renault Mascott tylko z uwagi na niespotykanych rozmiarów kabinę albo może szukasz takiego mniejszego ciągnika siodłowego, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Patryk

    W mojej ocenie kategoria B+E w zupełności wystarczy do prowadzenia tego zestawu – dlatego nie są wymagane uprawnienia i tachografy.
    Ciągnik do 3,5 t. DMC + przyczepa / naczepa do 3,5 t.

Komentarze zamknięte.