Reklama
stats

Przeciążony Mascott bez OC i przeglądu a kierowca bez uprawnień

Przeciążony Mascott bez OC i przeglądu a kierowca bez uprawnień

Na A4 pod Gliwicami śląskie „Krokodyle” zatrzymali Renault Mascott z kurnikiem na dachu. Kontrola skończyła się wezwaniem policji.

We wtorek 27 października inspektorzy WITD Katowice prowadzili działania na parkingu za Punktem Poboru Opłat Żernica. Wśród zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów znalazło się białe Renault Mascott z kurnikiem na dachu.

Zobacz też: Renault Mascott ważyło 4 tony – bez towaru i bez kierowcy

Reklama

Zaczęło się od pomiaru wagi – zarejestrowany na kategorię B bus ważył w rzeczywistości 6150 kg (po odjęciu 2% tolerancji), ale w zasadzie to było tylko preludium do dalszych przewinień.

Kierujący od razu wyznał „Krokodylom”, że nie ma prawa jazdy, bo cofnięto mu sądowo uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dalej kontrola przebiegała nie mniej ciekawie – „Maskotka” nie miała ważnej policy OC a rok temu pojazd ten stracił dowód rejestracyjny ze względu na brak badania technicznego, które ostatnio wykonano w… 2016 roku!

Białe Renault na miejscu kontroli znaczyło teren wyciekami płynów eksploatacyjnych, więc pojazd z parkingu przy „A4-ce” nie pojechał już dalej w trasę, a po kierowcę przyjechała policja.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za złamanie zakazu prowadzenia pojazdu, a od ITD otrzymał mandaty oraz 1 punkt karny.

Źródło zdjęć: WITD Katowice

Podziel się: