Renault Master zważone przez ITD. Wyszło 6,5 tony

Renault Master zważone przez ITD. Wyszło 6,5 tony

W poniedziałek 14 marca inspektorzy ITD z Gorzowa Wielkopolskiego zważyli 3,5-tonową „międzynarodówkę”. Renault Master było przeciążone aż o 3 tony.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim pełnili obowiązki służbowe przy drodze krajowej nr 92. W miejscowości Wilkowie w powiecie świebodzińskim zatrzymano do kontroli Renault Master, które wytypowano przy pomocy systemu preselekcyjnego ważenia pojazdów.

Zobacz też: Dwie przeładowane chłodnie na drodze S5

Reklama

W wyniku szczegółowej kontroli okazało się, że rzeczywista masa „międzynarodówki” wynosiła 6,5 tony, czyli była większa o 3 tony niż określono to w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Jak się okazało auto przewoziło do Holandii płyty wiórowe do zabudowy stoisk targowych. Kierowcę ukarano maksymalnym mandatem w wysokości 500 złotych, a do tego zakazano mu dalszej jazdy do czasu doprowadzenia masy całkowitej pojazdu do 3,5 tony. Ponadto gorzowscy inspektorzy ITD zauważyli też usterki techniczne w pojeździe i dodatkowo zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

Źródło zdjęcia: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się: