Reklama

Dwie przeładowane chłodnie na drodze S5

Dwie przeładowane chłodnie na drodze S5

Wielkopolskie „krokodylki” po raz kolejny wzięły się za przeładowane busy. Tym razem były to dwie chłodnie należące do jednej firmy.

W czwartek 10 marca inspektorzy gnieźnieńskiego oddziału ITD, który podlega WITD w Poznaniu, prowadzili kontrole przy drodze ekspresowe S5. Wśród sprawdzonych pojazdów znalazły się dwa busy-chłodnie należące do jednej z lokalnych firmy.

W trakcie ważenia okazało się, że zarówno Mercedes-Benz Sprinter, jak i Iveco Daily – oba o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony – były przeładowane: jeden o 2,1, a drugi o 3 tony.

Reklama

Zobacz też: ITD zważyło 7 busów. Wszystkie były przeładowane

Z racji przekroczenia norm ładowności obydwu kierowców ukarano najwyższymi w tym wypadku mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.

W trakcie kontroli okazało się też, że Iveco Daily od grudnia 2015 roku ma zatrzymany dowód rejestracyjny. W styczniu auto trafiło na badanie techniczne, ale diagnosta nie dopuścił tegoż busa do ruchu. W takim wypadku inspektorzy ITD zadecydowali o ściągnięciu auta na parking strzeżony w Gnieźnie.

Z kolei przeciążony Mercedes został rozładowany na drugi taki sam pojazd. Na załączonym obok zdjęciu widać dokładnie różnicę jak wygląda Sprinter z „lekką” nadwagą i prawie na pusto.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: