Skorodowany Sprinter bez przeglądu – miał za to 2,5 tony nadwagi

Skorodowany Sprinter bez przeglądu – miał za to 2,5 tony nadwagi

Przeładowany i bez przeglądu – 600-złotowym mandatem i odholowaniem na parking strzeżony zakończyła się kontrola pewnego Mercedesa Sprintera.

W Środę 29 marca wielkopolscy inspektorzy ITD z oddziału w Lesznie prowadzili działania na punkcie kontrolnym w miejscowości Granowo położonej przy drodze krajowej nr 32.

Zobacz też: Volkswagen Poznań wyprodukował 2,5 miliona samochodów

Reklama

Jednym z zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów był zarejestrowany na 3,5 tony Mercedes Sprinter z zabudową kontenerową i windą. W trakcie kontroli „krokodyle” zauważyły, że bok opon i resory są mocno ugięte, co wskazywało na spore przeładowanie auta.

Po zważeniu okazało się, iż Sprinter na bliźniakach waży o 2,5 tony więcej niż pozwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym. Do tego auto od listopada 2016 roku nie miało przeglądu technicznego. Ważnego badania nie miała także platforma załadowcza.

Ponadto inspektorzy zauważyli spore ogniska korozji na ramie pojazdu, pękniętą szybę czołową i uszkodzone lustro w zewnętrznym lusterku, a także wycieki płynów eksploatacyjnych.

Ostatecznie kontrola dla kierowcy Sprintera zakończyła się 600-złotowym mandatem, a bus został odholowany na parking strzeżony.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: