Reklama

Skradzione motocykle zamiast siedzeń w Oplu Vivaro

Skradzione motocykle zamiast siedzeń w Oplu Vivaro

Funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli minibusa przewożącego skradzione motocykle. Kierowcę i pasażera Vivaro przekazano policjantom.

Funkcjonariusze poprzez Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku potwierdzili, że oba motocykle zostały skradzione w Niemczech.

W poniedziałek 14 listopada Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że jej funkcjonariusze pełniący służbę w Kołbaskowie zatrzymali do sprawdzenia Opla Vivaro na polskich numerach rejestracyjnych.

Minibusem z przyciemnionymi szybami wjeżdżali do Polski dwaj mężczyźni, ale w tylnej części pojadu zamiast foteli znajdowały się dwa motocykle a panowie z Vivaro nie posiadali żadnych dokumentów poświadczających ich legalne posiadanie.

Reklama

W trakcie kontroli okazało się, że zarówno Honda jak i Kawasaki figurują jako skradzione na terenie Niemiec.

Jak widać łańcuch na kole motocykla nie należy do trudnych do sforsowania zabezpieczeń…

Co ciekawe, na kołach jednośladów wisiały ciągle zabezpieczenia antykradzieżowe, które – jak widać – nie zdały się na wiele.

Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy nie mieli żadnych dokumentów dotyczących przewożonych motocykli.

Ostatecznie dalsze postępowanie w sprawie dwóch odnalezionych w Kołbaskowie jednośladów przejęła polska policja, która zatrzymała obu mężczyzn wraz z ich Vivaro a także przewożone motocykle.

Źródło zdjęć: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiem − osiem =