Reklama

Strajk inspektorów ITD – będą pouczenia zamiast mandatów

Strajk inspektorów ITD – będą pouczenia zamiast mandatów

Od 1 września rozpocząć się ma strajk inspektorów ITD – będą pouczenia zamiast mandatów. Chodzi o zarobki i uczynienie z tej formacji służby mundurowej.

Jak podają ogólnopolskie media, związkowcy Inspekcji Transportu Drogowego zapowiadają od 1 września strajk, który polegać będzie na wyjątkowo skrupulatnych, a co za tym idzie dłuższych kontrolach m.in. pojazdów ciężarowych i dostawczych.

Zobacz też: Strajk inspektorów ITD – drobiazgowe kontrole od 30 października

Reklama

Związkowcy wysłali do premiera Morawieckiego list, w którym postulują uczynienie z tej formacji służby mundurowej (obecnie są pracownikami korpusu Służby Cywilnej) oraz zwiększenie płac.

Poza tym chodzi o wyrównanie poziomu pensji inspektorów, gdyż dzisiaj pracujący na tym samym stanowisku i mający podobny staż pracy inspektor może zarabiać mniej lub więcej w zależności od tego czy pracuje w WITD Poznań, WITD Łódź, czy podlega pod GITD (Główny Inspektorat Transportu Drogowego).

To już kolejna taka akcja protestacyjna „Krokodyli”.  Tym razem jednak inspektorzy ITD wezmą przykład z policjantów i w ramach protestu będą częściej stosować pouczenia zamiast mandatów.

Jeżeli ich postulaty do 1 września nie będzie odzewu ze strony premiera i nie zostaną spełnione postulaty ITD, wtedy inspektorzy rozpoczną ogólnopolską akcję, o czym zadecydowali w zorganizowanym przez siebie referendum.

Źródło zdjęcia: ITD

Podziel się: