Reklama
stats

Strajk inspektorów ITD – drobiazgowe kontrole od 30 października

Strajk inspektorów ITD – drobiazgowe kontrole od 30 października

Od 30 października 2017 roku trwać będzie akcja protestacyjna inspektorów ITD, którzy walczą m.in. o poprawę bezpieczeństwa pracy i podwyżki swoich płac.

To już druga akcja strajkowa „Krokodyli” w tym roku. Wcześniej tygodniowy protest miał miejsce w maju i podobnie jak teraz przybrał formę tzw. strajku włoskiego, czyli bardzo skrupulatnego, a co za tym idzie powolnego wykonywania swoich obowiązków.

Zobacz też: Drobiazgowe kontrole ITD – tak będą strajkować krokodyle

Reklama

Inspektorzy ITD, których jest w całym kraju około 700,  chcą po raz kolejny zaprotestować przeciwko przedłużającym się pracom nad nowym projektem ustawy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa ,która nadać ma Inspekcji Transportu Drogowego uprawnienia służby mundurowej (aktualnie inspektorzy są pracownikami korpusu Służby Cywilnej).

Do tego inspektorzy ITD oraz pracownicy administracyjni tejże instytucji dopominają się o podwyżki płac, gdyż na 2018 rok w budżecie nie znaleziono odpowiednich środków na waloryzację i podwyżki wynagrodzeń.

Ponadto Rada Krajowa Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego informuje, że 9 listopada o godzinie 10:00 przed budynkiem Sejmu odbędzie się manifestacja inspektorów i pracowników administracji Inspekcji Transportu Drogowego.

Źródło zdjęcia: WITD Poznań

 

Podziel się: