Reklama

Kierowca Mercedesa Sprintera z gadżetem zamiast prawa jazdy

Kierowca Mercedesa Sprintera z gadżetem zamiast prawa jazdy

Nie posiadał uprawnień, więc pokazał kartę kolekcjonerską imitującą czeskie prawo jazdy – dla mężczyzny kontrola ITD nie zakończy się 500-złotowym mandatem.

W poniedziałek 15 maja inspektorzy ITD prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 1 w Tychach. Wśród wytypowanych do sprawdzenia samochodów był dostawczy Mercedes Sprinter I generacji, który przewoził meble.

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Reklama

W trakcie sprawdzania dokumentów „krokodyle” zwróciły uwagę na czeskie prawo jazdy okazane przez prowadzącego auto.

Inspektorzy na co dzień mają styczność z wieloma zagranicznymi certyfikatami, więc od razu pojawiły się wątpliwości, co do prawdziwości widocznego na zdjęciu obok „dokumentu”.

Jak się szybko okazało, nie było to oryginalne czeskie prawo jazdy, ale tylko przypominająca je karta kolekcjonerska, którą można sobie zakupić na stoisku z gadżetami.

Zobacz też: Drobiazgowe kontrole ITD – tak będą strajkować krokodyle

Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna już wcześniej został ukarany za prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień. Teraz oprócz 500-złotowego mandatu od ITD „kierowcę” Mercedesa Sprintera czeka jeszcze prokurator, a po przewożone meble klient musiał przyjechać sam na miejsce kontroli.

Inspektorzy ITD prowadzą od poniedziałku 15 maja akcję protestacyjną, która polegać ma na szczegółowych kontrolach dokumentów i stanu technicznego samochodów.

Czyżby badanie z lupą w ręku dokumentów było jedną z metod strajkowych „krokodyli”? Pewnie nie, ale dzięki inspektorom wyeliminowano z drogi osobę, która nie powinna prowadzić samochodów.

Źródło zdjęć: WITD Katowice

Podziel się: