Reklama
stats

Straż Graniczna po pościgu zatrzymała skradzionego kampera

Straż Graniczna po pościgu zatrzymała skradzionego kampera

Kamper na bazie Fiata Ducato został odzyskany przez funkcjonariuszy z Polsko–Niemieckiej Placówki w Świecku. Wartość auta oszacowano na 300 tysięcy złotych.

W piątek 3 czerwca polsko-niemiecki patrol pełnił służbę na drodze krajowej nr 2. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jadącego z Niemiec Fiata Ducato. Pomimo wyraźnych znaków do zatrzymania, kierowca busa zaczął uciekać.

W trakcie pościgu uciekający autem mężczyzna nie zapanował nad pojazdem i po chwili został zatrzymany. Kierowcą okazał się 35-letni obywatel Polski, który nie posiadał dokumentów do samochodu, a ślady na stacyjce wskazywały, że Ducato z zabudową kamperową Adria pochodzi prawdopodobnie z kradzieży.

Reklama

Zobacz też: Fiat Ducato – najlepsza baza na kampera w 2016 roku

Polsko-niemieccy funkcjonariusze po sprawdzeniu ustalili, że rzeczywiście kamper został skradziony na terytorium Andory dwa dni wcześniej, a zamontowane tablice rejestracyjne pochodzą z całkiem innego samochodu.

Zatrzymanego 35-letniego Polaka wraz z odzyskanym Fiatem Ducato przekazano policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Źródło zdjęcia: Straż Graniczna

Podziel się: