Reklama

“Strażackie” Renault Trafic z kontrabandą papierosów bez akcyzy

“Strażackie” Renault Trafic z kontrabandą papierosów bez akcyzy

Miało oryginalną belkę świetlną i numery taktyczne – “strażackie” Renault Trafic z kontrabandą papierosów bez akcyzy zatrzymali polscy pogranicznicy.

Widziałem już różne pomysły przemytników i każdy z nich świadczy o jednym: to naprawdę pomysłowi ludzie. Niedawno pisałem o Renault Trafic I generacji, które “robiło za kurierskiego busa. Wtedy jednak wystarczyło kilka nalepek firmy kurierskiej na nadwozie.

Bardziej zaimponowali mi jednak panowie, którzy upodobnili swoje Mitsubishi L200 do pojazdu Pogotowia Energetycznego!

Zobacz też: Przemytnik okleił Renault Trafic i udawał kuriera

No i właśnie w podobnym stylu poddane zostało stylizacji srebrne Renault Trafic III, które zatrzymali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Furgon przemytników miał oryginalną belkę świetlną na dachu, dwie długie anteny, a na bokach napisy “STRAŻ” na a nawet numery taktyczne!

Ale nie do końca chyba panowie przemytnicy  przyłożyli się do odwzorowania napisów, bo właśnie to zwróciło uwagę pograniczników, którzy zatrzymali do kontroli srebrną “blaszkę” w jednej z miejscowości powiatu konińskiego.

Zobacz też: Mitsubishi L200 robiło za fałszywe pogotowie energetyczne

W ładowni dostawczaka znaleziono 300 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 200 000 złotych.

Pogranicznicy zatrzymali 29-letniego kierowcę (mieszkańca województwa lubelskiego) oraz pomagającego mu 60-letniego (mieszkańca województwa wielkopolskiego).

Za posiadanie obowiązkowego wyposażenia pojazdu uprzywilejowanego oraz elementów oznakowania pojazdu w postaci napisów oraz za naruszenia przepisów kodeksu karno-skarbowego grożą im kary grzywien. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Komentarze