„Strażackie” Renault Trafic z kontrabandą papierosów bez akcyzy

„Strażackie” Renault Trafic z kontrabandą papierosów bez akcyzy

Miało oryginalną belkę świetlną i numery taktyczne – „strażackie” Renault Trafic z kontrabandą papierosów bez akcyzy zatrzymali polscy pogranicznicy.

Widziałem już różne pomysły przemytników i każdy z nich świadczy o jednym: to naprawdę pomysłowi ludzie. Niedawno pisałem o Renault Trafic I generacji, które „robiło za kurierskiego busa. Wtedy jednak wystarczyło kilka nalepek firmy kurierskiej na nadwozie.

Bardziej zaimponowali mi jednak panowie, którzy upodobnili swoje Mitsubishi L200 do pojazdu Pogotowia Energetycznego!

Reklama

Zobacz też: Przemytnik okleił Renault Trafic i udawał kuriera

No i właśnie w podobnym stylu poddane zostało stylizacji srebrne Renault Trafic III, które zatrzymali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Furgon przemytników miał oryginalną belkę świetlną na dachu, dwie długie anteny, a na bokach napisy „STRAŻ” na a nawet numery taktyczne!

Ale nie do końca chyba panowie przemytnicy  przyłożyli się do odwzorowania napisów, bo właśnie to zwróciło uwagę pograniczników, którzy zatrzymali do kontroli srebrną „blaszkę” w jednej z miejscowości powiatu konińskiego.

Zobacz też: Mitsubishi L200 robiło za fałszywe pogotowie energetyczne

W ładowni dostawczaka znaleziono 300 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 200 000 złotych.

Pogranicznicy zatrzymali 29-letniego kierowcę (mieszkańca województwa lubelskiego) oraz pomagającego mu 60-letniego (mieszkańca województwa wielkopolskiego).

Za posiadanie obowiązkowego wyposażenia pojazdu uprzywilejowanego oraz elementów oznakowania pojazdu w postaci napisów oraz za naruszenia przepisów kodeksu karno-skarbowego grożą im kary grzywien. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: