Reklama

Ten Ford Transit z V8 pod maską robi ćwierć mili w 13 sekund (WIDEO)

Ten Ford Transit z V8 pod maską robi ćwierć mili w 13 sekund (WIDEO)

Znaczną część tych samochodów zjadła „ruda”, ale ten Ford Transit z V8 pod maską robi ćwierć mili w 13 sekund zostawiając w tyle m.in. BMW M3!

Ford Transit IV generacji to naprawdę udana konstrukcja. Do dzisiaj widać ją na polskich drogach, chociaż poza trwałymi silnikami Diesla trzeba przyznać, że ten dostawczak ma naprawdę spore problemy z korozją.

Zobacz też: Używany Ford Transit IV 2.5 D 75 KM – kolega „Rudej” (zdjęcia)

Reklama

Rdza nie była jednak problemem, aby uczynić z niebieskiej „blaszki” ponad 400-konnego potwora do wyścigów na ćwierć mili.

Mick Rogers, jeden z zawodników biorących udział w zawodach typu drag race, mocno zmodyfikował leciwego Forda Transita IV zastępując fabryczny silnik jednostką V8 z Lexusa.

Oczywiście poza układem napędowym furgon Forda otrzymał m.in. specjalne ogumienie na tylnej osi oraz niższe i zarazem twardsze zawieszenie. Co ciekawe, w kabinie poza kubełkowymi fotelami oraz małą klatką bezpieczeństwa, dalej zainstalowana jest fabryczna kierownica i deska rozdzielcza.

Na załączonym powyżej filmie widać, jak niebieska „blaszka” na dystansie ćwierć mili rozpędza się ze startu zatrzymanego do ponad 164 km/h w czasie 13,327 sekundy! Takie osiągi pozwalają na wygrywanie np. z BMW E90 M3!

Turbodoładowane V8 ma taką nadwyżkę mocy, że przy starcie potrafi unieść całkowicie do góry przednią oś!

Źródło zdjęcia: YouTube/Mk1Kieran

Podziel się: