Reklama

TrafiCargo – dostawcze Kangoo do wypożyczenia na minuty

TrafiCargo – dostawcze Kangoo do wypożyczenia na minuty

Do końca maja we wszystkich sklepach sieci IKEA w Polsce będzie można skorzystać z wynajmu TrafiCargo – dostawcze Kangoo będą do wypożyczenia na minuty.

TrafiCargo to usługa wynajmu samochodów dostawczych, która do końca maja 2018 roku będzie dostępna we wszystkich sklepach sieci IKEA w Polsce.

Pilotażowa wypożyczalnia wystartowała we wrześniu 2017 roku w Krakowie i władze spółki Traficar w porozumieniu z IKEA Retail postanowili rozszerzyć tą usługę o kolejne miasta – 16 maja białe Renault Kangoo pojawiły się w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach oraz Wrocławiu.

Reklama

Łącznie jest to flota 30 pojazdów. Do 4 z 5 wymienionych wyżej miast trafiło po 4 sztuki Renault Kangoo Maxi. Jedynie w stolicy jest dostępnych 9 egzemplarzy (IKEA Targówek 5 szt. oraz IKEA Janki 4 szt.).

Zobacz też: Dostawcze Renault pod sklepami IKEA – wypożyczalnia na smartfona

Do końca maja 2018 roku wypożyczalnia furgonetek TrafiCargo będzie dostępna już we wszystkich 10 sklepach sieci IKEA w Polsce.

Dostawcze Renault Kangoo Maxi z floty TrafiCargo mają ładownię o wysokości 1252 mm i szerokości 1219 mm. Ponadto dzięki możliwości złożenia oparcia fotela pasażera, długość paki pozwala przewieźć ładunki o długości 2886 mm.

Aby skorzystać z wynajmu dostawczaków TrafiCargo, podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, trzeba zainstalować aplikację Traficar.

Po zarezerwowaniu jednego z pojazdów stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu, trzeba zeskanować kod QR z szyby auta, który otworzy drzwi pojazdu.

Zobacz też: Renault Kangoo Z.E. z większym zasięgiem – ceny od 116 900 zł

Opłaty za korzystanie z TrafiCargo są takie same jak w przypadku Traficara.

Za każdy rozpoczęty kilometr płaci się 80 groszy za kilometr oraz 50 groszy za minutę jazdy.

Do tego dochodzi opłata za postój – gdy zostawisz TrafiCargo, by później do niego wrócić, płacisz 10 groszy za minutę postoju.

Niestety po wyładowaniu zakupów z IKEII wypożyczonego Kangoo nie można zostawić pod blokiem, ale trzeba go odstawić na specjalnie oznakowane miejsce przed sklepem IKEA.

Źródło zdjęć: Traficar

Podziel się: