Dostawcze Renault pod sklepami IKEA – wypożyczalnia na smartfona

Dostawcze Renault pod sklepami IKEA – wypożyczalnia na smartfona

Do września 2018 roku we wszystkich francuskich sklepach sieci IKEA będzie można wypożyczyć dostawcze samochody Renault dzięki specjalnej aplikacji.

Podobno wystarczyć ma 15 minut, aby zarejestrować się poprzez smartfona do specjalnej aplikacji, która rozwiąże problem przewiezienia dopiero co zakupionych w IKEI mebli.

Po zrobieniu zdjęcia prawa jazdy i dowodu tożsamości, trzeba sobie cyknąć jeszcze… „selfie”. Do tego trzeba też podać szczegóły dotyczące konta bankowego w celu zapłaty za wynajem pojazdu.

Reklama

Dalej już można wybierać m.in. pomiędzy elektrycznym Kangoo Z.E. lub jego spalinową wersją. Klienci mogą także zarezerwować sobie większego Trafica.

Zobacz też: Renault Trafic SpaceClass – w Polsce od października 2017 roku

Przy pomocy telefonu klienci otworzą wybrany przez siebie pojazd, a kluczyk do uruchomienia silnika znajdować się powinien w schowku przed pasażerem.

Według Renault do września 2018 roku usługa wypożyczenia dostawczych aut – działająca całą dobę przez 7 dni w tygodniu – będzie dostępna we wszystkich 32 sklepach sieci IKEA działających we Francji.

Pilotażowy program koncernów Renault i IKEA ma spore szanse na sukces. A jeżeli we Francji okaże się sukcesem, to wielce prawdopodobne jest, że identyczna usługa wynajmu pojawi się też w innych europejskich krajach.

Źródło zdjęć: Renault

Podziel się: