Reklama

Trafiony z 200 metrów – kierowca Caddy stracił prawo jazdy

Trafiony z 200 metrów – kierowca Caddy stracił prawo jazdy

Policjanci „drogówki” trafili z laserowego miernika prędkości kierowcę VW Caddy z niemal 200 metrów. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W miniony czwartek 26 października funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu prowadzili w Jankowicach kontrole prędkości z użyciem laserowych mierników z rejestracją obrazu.

Wśród zatrzymanych kierowców był prowadzący furgonetkę mężczyzna, który na krętej drodze jechał 111 km/h, choć to obszar zabudowany z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Reklama

Za przekroczenie prędkości o 61 km/h policjanci ukarali 33-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego zgodnie z taryfikatorem, który akurat od 61 km/h przewiduje mandat w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

W opublikowanym komunikacie KMP Grudziądz załączono zdjęcie jadącego środkiem jezdni vana, ale kierowca nie otrzymał grzywny za przekroczenie podwójne linii ciągłej. W sumie i tak zatrzymane zostało kierowcy prawo jazdy…

Do tego zgodnie z obowiązującym prawem (przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym)policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.

I w zasadzie na koniec mała dygresja: policjanci chyba zlitowali się nad kierowcą VW Caddy, bo w komunikacie nie wspomina się o przekroczeniu podwójnej linii ciągłej, a zarejestrował to laserowy miernik.

No bo za samo najechanie lub przekroczenie podwójnej linii ciągłej mężczyzna powinien otrzymać też grzywnę w wysokości 200 złotych oraz kolejne 5 punktów karnych.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: