Reklama

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy przystosowany jest do przewozu produktów wymagających nieprzerwanego zapewnienia im niskiej temperatury, by nie doprowadzić do przerwania łańcucha chłodniczego. Bez utrzymania temperatury kontrolowanej wymiana towarów wrażliwych na warunki zewnętrzne byłaby niemożliwa. Transport chłodniami realizują firmy logistyczne o szerokich kompetencjach w tym zakresie.

Towary wrażliwe termicznie

Reklama

Każdy rodzaj produktów musi być przewożony w ściśle określonych warunkach termicznych. Istnieje cała gama towarów z różnych segmentów, które wymagają transportu chłodniami. Jedną z najliczniejszych grup stanowią artykuły spożywcze, takie jak mięso, ryby, owoce morza, produkty garmażeryjne, tłuszcze spożywcze, dania gotowe oraz lody. Specjalnych warunków termicznych wymagają również kwiaty, napoje, żywność pochodzenia roślinnego, świeże warzywa i owoce, a także nabiał czy produkty cukiernicze. Wymagane temperatury różnią się w zależności od przewożonego towaru. Transport chłodniami realizuje się zarówno na terenie kraju, jak i w ruchu międzynarodowym.

Transport chłodniczy w optymalnych warunkach

Przewóz produktów spożywczych wymaga zastosowania nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie kontenerów, których zadaniem jest utrzymanie właściwej  temperatury. Pojazdy w transporcie chłodniczym muszą być również wyposażone w funkcje, takie jak kontrola wilgotności, ustawianie wentylacji, kontrola atmosfery oraz system wielotemperaturowy w przypadku towarów, które wymagają zmian temperatur w trakcie podróży. Chłodnie posiadają specjalne agregaty, dające możliwość aktywnego regulowania temperatur przewożonych produktów.

Najlepsze rozwiązania w transporcie chłodniczym

W transporcie chłodniczym kluczowe jest bezpieczeństwo przewożonych towarów. Wysokie standardy usług zapewniają firmy logistyczne, dysponujące niezawodnym taborem, rozwiniętą siecią transportową oraz powierzchnią magazynową. Liderem nowoczesnego transportu chłodniczego w Polsce jest Fresh Logistics Polska, czyli spółka wchodząca w skład Grupy Raben. Oferuje pełen wachlarz kompleksowych usług transportowych i logistycznych na terenie Polski i całej Europy oraz magazynowanie żywności w różnych zakresach temperaturowych: od +2°C do +6°C  oraz 0°C do +2°C (UltraFresh) w całym łańcuchu dostaw. Fresh Logistics Polska stawia na zaawansowane systemy IT i ciągłe doskonalenie procesów w oparciu o lean management. Zapewnia nowoczesną infrastrukturę w zakresie systemu monitoringu temperatury online oraz naczep grodziowych, umożliwiający transport produktów wymagających różnych zakresów temperatur. Pełen outsourcing logistyki żywności od nadawcy do odbiorcy, własna sieć drobnicowa oraz stabilne procesy są gwarancją efektywnego i terminowego transportu żywności.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: