Reklama

Transport towarów zwolniony z kontroli granicznej i sanitarnej

Transport towarów zwolniony z kontroli granicznej i sanitarnej

Międzynarodowy transport towarów zwolniony z kontroli granicznej i sanitarnej – informuje w piątek 20 marca Komenda Główna Straży Granicznej.

Od piątku 20 marca 2020 roku kierowcy wykonujący międzynarodowy transport towarów, przekraczający granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą, są zwolnieni z kontroli na granicy.

Co ważne, dotyczy to zarówno kierowców ciężarówek, jak i tzw. busów wykonujących międzynarodowy transport.

Reklama

– Zniesione kontrole dotyczą każdego kierowcy wykonującego transport międzynarodowy towarów, bez względu na tonaż pojazdu, którym wykonywany jest transport – informuje porucznik Agnieszka Golias, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Zwolnienie z kontroli dotyczy to zarówno samej kontroli granicznej, jak i kontroli sanitarnej – zgodę na to wydał Główny Inspektor Sanitarny.

Zobacz też: Kierowcy wykonujący transport bez kart lokalizacyjnych

Jak informują pogranicznicy, decyzja MSWiA jest podyktowana koniecznością zapewnienia płynności dostaw.

Czy oznacza to, że wcześniejsze kontrole dla kierowców transportujących towar były wprowadzone niepotrzebnie, co wywołało olbrzymie, nawet 70-kilometrowe korki przed polskimi granicami?

A może ktoś wydał zbyt pochopną decyzję i nie przewidział konsekwencji?

Z drugiej strony zniesienie najpierw obowiązku posiadania karty lokalizacyjnej a teraz kontroli temperatury u wjeżdżających do Polski kierowców (oni też są zagrożeni!) świadczyć może o jeszcze poważniejszej sytuacji wywołanej rozwojem pandemii COVID-19.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: