Reklama

Uciekał busem przed ITD, bo nie miał dowodu rejestracyjnego?

Uciekał busem przed ITD, bo nie miał dowodu rejestracyjnego?

Nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego, a jego Peugeot Boxer ważył za dużo – kurier, który nie zatrzymał się do kontroli ITD dostał 1 350 zł mandatu.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek 3 października 2016 roku. Inspektorzy WITD Poznań z Oddziału Leszno prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 5. Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów był Peugeot Boxer z zabudową kontenerową i windą samozaładowczą.

Zobacz też: Test Peugeot Boxer 2.2 HDi 130 – kontener z windą (zdjęcia, wideo)

Reklama

Kierujący dostawczym Peugeotem zignorował jednak polecenia inspektorów ITD do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Uciekający busem mężczyzna zignorował nawet czerwone światła na skrzyżowaniu w niedalekiej miejscowości Kłoda.

Jednak po udanym pościgu udało się zatrzymać Peugeota Boxera, który został skierowany do punktu ważenia ITD. Jak się okazało kierowca uciekał przed inspektorami, bo nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu, w którym przewożono przesyłki kurierskie.

Zobacz też: 14 500 paczek papierosów pod skrzynią Fiata Ducato

Sam bus też był przeładowany i pomimo 3,5-tonowego DMC realnie ważył o 400 kilogramów więcej. Ostatecznie wielkopolskie „krokodyle” ukarały kierowcę mandatami karnymi w łącznej wysokości 1 350 złotych.

Źródło zdjęcia: WITD Poznań

Podziel się: