Reklama

Uciekał Renault Master przed policją – staranował dwa radiowozy

Uciekał Renault Master przed policją – staranował dwa radiowozy

Uciekał Renault Master przed policją. Mężczyzna staranował dwa radiowozy w wyniku czego rannych zostało dwóch funkcjonariuszy.

We wtorek 31 sierpnia policjanci z komisariatu w Skórcu pod Siedlcami chcieli zatrzymać do kontroli dostawcze Renault Master.

Prowadzący furgon pomimo znaków świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się tylko rozpoczął ucieczkę przed policjantami.

Reklama

W trakcie pościgu do akcji włączyli się kolejni funkcjonariusze, ale kierowca Mastera był na tyle zdesperowany, że zdecydował się staranować dwa radiowozy – załoga jednego z nich odniosła obrażenia. Obaj policjanci zostali przewiezieni do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Zobacz też: Uciekał skradzionym VW T4 przed policją – miał przy sobie narkotyki

Ostatecznie po 40 minutach pościgu doszło do zatrzymania dostawczaka. W jego ładowni ujawniono duże ilości kabli elektrycznych, narzędzia budowlane, a także zbiornik na paliwo.

Okazało się, że 28-letni kierowca pochodzący z województwa świętokrzyskiego był już wielokrotnie notowany za kradzieże i włamania.

Mężczyzna został aresztowany i usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji przy użyci pojazdu marki Renault Master oraz niezatrzymania do kontroli drogowej za co grozi nawet do 12 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Siedlcach uwzględnił wniosek Prokuratury o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Siedleccy policjanci ustalają teraz pochodzenie przedmiotów znalezionych w furgonie.

Źródło zdjęcia: Policja

 

Podziel się: