Ukradł busa wychodząc ze szpitala psychiatrycznego

Ukradł busa wychodząc ze szpitala psychiatrycznego

W Wałbrzychu pewien mężczyzna wychodząc ze szpitala psychiatrycznego ukradł stojącego przed budynkiem busa. Sprawcy grozi do 5 lat.

W miniony piątek 5 lipca pracownik szpitala psychiatrycznego przy ul. Batorego w Wałbrzychu pozostawił służbowe Iveco Daily z kluczykami w stacyjce pod wejściem do budynku i poszedł się przebrać.

Jak ustalili potem policjanci, wracając kierowca bus zdążył tylko zobaczyć jak jego dostawczakiem odjeżdża mężczyzna, z którym chwilę wcześniej mijał się w drzwiach szpitala.

Reklama

Na zatrzymanie złodzieja było już za późno a oddalający się Dajlak zahaczył jeszcze o elewację szpitala prawą stroną zabudowy.

Zgodnie z tym artykułem 289. Kodeksu karnego, kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd mechaniczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Po otrzymaniu zgłoszenia wałbrzyscy funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania i po krótkim czasie samochód został odnaleziony przy ul. Sygietyńskiego.

Niedługo po odnalezieniu Iveco policjantom udało się namierzyć i zatrzymać 32-letniego sprawcę kradzieży, który nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Mężczyzna został przetransportowany na komendę, gdzie przesłuchano go i usłyszał zarzuty z artykułu 289. Kodeksu karnego.

Teraz mężczyźnie, który po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego odjechał skradzionym Dajlakiem grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło zdjęć: Policja

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 5 =