Reklama
stats

Volkswagen Amarok – zagrożenie pożarem lub wypadkiem

Volkswagen Amarok – zagrożenie pożarem lub wypadkiem

Volkswagen Group Polska informuje, że model Amarok objęty został akcją przywoławczą. Na naszym rynku kampania dotyczy aż 264 sztuk.

Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że sprzedawane na naszym rynku pojazdy mogą być niebezpieczne dla użytkowników.

Zobacz też: Volkswagen T6 i Amarok objęte kampanią naprawczą

Reklama

To już kolejna w ostatnich miesiącach kampania serwisowa dotycząca aut tego producenta. Tym razem akcja przywoławcza obejmuje Amaroka (2H) ,który wyprodukowany został w Niemczech i Argentynie w terminie pomiędzy 19.12.2015 a 24.11.2017.

W wytypowanych pojazdach istnieje ryzyko uszkodzenia przez obejmę węża powrotnego obiegu układu wspomagania prowadzącego do przekładni kierowniczej.

Do tego wąż może ocierać się o osłonę prawego nadkola, co w obu przypadkach grozi wyciekiem oleju hydraulicznego, a to z kolei skończyć się może pożarem lub wypadkiem.

Bezpośredni link do listy numerów VIN objętych kampanią Amaroków znajduje się TUTAJ.

Volkswagen Group Polska deklaruje, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu zamontowania pierścienia dystansowego i obrócenia obejmy węża.

Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 39 55).

Źródło zdjęcia: Volkswagen

Podziel się: