Reklama
stats

Volkswagen Caravelle i Multivan w służbie WOŚP

Volkswagen Caravelle i Multivan w służbie WOŚP

Volkswagen rozpoczął współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy udostępniając jej 4 auta, w tym dwie sztuki modelu T6 – Multivana i Caravelle.

Ratownicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymali cztery nowe pojazdy: jednego Golfa, jednego Tiguana oraz dwie wchodzące w skład marki Volkswagen Samochody Użytkowe „T6-ki” w wersjach Multivan i Caravelle.

Zobacz też: Dostawcze Mercedesy Sprinter, Vito i Citan na WOŚP 2016

Reklama

Wszystkie pojazdy wyposażono w dwusprzęgłową przekładnię DSG, a pod maską Multivana oraz Caravelle znalazł się najmocniejszy silnik dostępny w tym modelu, czyli turbodiesel 2.0 BiTDI o mocy 204 KM.

W ramach w programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” ratownicy WOŚP podróżują po całym kraju udzielając lekcji w udzielaniu pierwszej pomocy. Dotychczas WOŚP przeszkoliło już ponad 2,5 miliona dzieci z ponad 12 tysięcy polskich szkół.

– Nasi instruktorzy jeżdżą po Polsce non stop i muszą mieć pewność, że dotrą w każde miejsce. Byli już w ponad 90% szkół podstawowych na terenie kraju i uświadamiali nauczycieli jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

– Bardzo się cieszę, że do kolejnych dzieciaków dojedziemy bez problemu kolorowymi Volkswagenami, które będą rozpoznawalne w całej Polsce” – dodał Jurek Owsiak.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: