Reklama

Volkswagen Multivan T7 – nowy minibus na oficjalnej grafice

Volkswagen Multivan T7 – nowy minibus na oficjalnej grafice

Tak z przodu prezentować się ma Volkswagen Multivan T7 – nowy minibus na oficjalnej grafice to zapowiedź bliskiej premiery rynkowej.

Nowy Volkswagen Multivan T7 pojawić się ma na rynku w 2021 roku. Ostatnio marka Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentowała oficjalną grafikę ukazującą pas przedni najnowszego wcielenia swojego minibusa.

Wiadomo już, że na początku Multivan oraz jego pochodne wersje, w tym kamper California, dostępny będzie z napędem PHEV, a więc jako hybryda z możliwością doładowania baterii elektrycznego silnika.

Reklama

Do hybrydy plug-in dołączą także silniki benzynowe TSI, natomiast VW Multivan T7 z wysokoprężnymi jednostkami TDI zadebiutować ma dopiero w 2022 roku.

Zobacz też: Transit Custom 2023 bliźniakiem VW Transportera – produkcja w Turcji

Multivan zadebiutował w 1985 roku na bazie VW T3. Był to zarazem pierwszy i ostatni model z silnikiem z tyłu i napędem RWD.

Warto przy okazji przypomnieć, że pierwszy Multivan zadebiutował w typoszeregu T3 w 1985 roku. Zaprezentowany po raz pierwszy na salonie samochodowym we Frankfurcie wyróżniał się  tylną kanapę, która można było przekształcić w łóżko. Do tego Multik” miał rozkładany stolik.

Najnowsze wcielenie Volkswagena Multivana zaprezentowane zostanie w najbliższych tygodniach. Jednak użytkowe wersje tych pojazdów, czyli Transportery VII generacji bazować będą na najnowszym wcieleniu Forda Transita Customa – oba te pojazdy produkowane będą w tureckich zakładach Ford Otosan w  Kocaeli.

Pytanie tylko, co stanie się z liniami produkcyjnymi VW Poznań, gdzie aktualnie montowane są Transportery? Oficjalnej informacji VW nie podał, ale możliwe, że poznański zakład wielkopolskiej spółki skupi się na produkcji nowego Caddy 5 oraz jego konstrukcyjnym bliźniaku, czyli Fordzie Transicie Connect.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: