Reklama

Volkswagen Crafter wjechał w żubra na trasie Czaplinek-Mirosławiec

Volkswagen Crafter wjechał w żubra na trasie Czaplinek-Mirosławiec

Niestety zwierzę nie przeżyło uderzenia – Volkswagen Crafter wjechał w żubra na trasie Czaplinek-Mirosławiec w województwie zachodniopomorskim.

Jak podaje na swoim profilu facebookowym gazeta „Pojezierze Drawskie”, jeden z jej czytelników na drodze wojewódzkiej 177 pomiędzy Czaplinkiem a Mirosławcem uderzył jadąc furgonem w Żubra.

Zobacz też: VW e-Crafter – w Niemczech cennik od 69 500 euro netto

Reklama

Do zdarzenia doszło nad ranem 31 sierpnia.

W wyniku uderzenia Volkswagena Craftera w 800-kilogramowego Żubra zwierzę nie przeżyło, a przód „blaszki” został poważnie uszkodzony.

Na szczęście nic się nie stało kierującemu dostawczakiem.

Zabity Żubr to zwierzę należące do wolnego stada, które żyje na terenie zachodniopomorskiego województwa od 1980 roku. Wtedy to w Nadleśnictwie Wałcz utworzono stado sprowadzając z Puszczy Białowieskiej 4 byki i 4 krowy. Z czasem jednak stado zaczęło się powiększać i przeniosło się na tereny podległe Nadleźnictwu Mirosławiec.

Zobacz też: Peugeot Boxer potrącił żubra pod Hajnówką – zwierzę nie przeżyło

To już kolejny taki przypadek w tym roku z udziałem Żubra. Ostatnio pod Hajnówką Peugeot Boxer zderzył się z ważącym ponad 900 kilogramów Żubrem. Wtedy kierowcy też nic się nie stało, ale zwierzę zmarło na miejscu.

Źródło zdjęć: Facebook/Gazeta „Pojezierze Drawskie”

Podziel się: