Reklama

VW e-Crafter – w Niemczech cennik od 69 500 euro netto

VW e-Crafter – w Niemczech cennik od 69 500 euro netto

e-Crafter składany ma być we Wrześni, ale finalny montaż elektrycznego silnika wykona fabryka w Hanowerze. W Niemczech ceny startują od 69 500 euro netto.

Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentował dzisiaj w Hamburgu najnowsze wcielenie modelu Crafter z napędem elektrycznym. Już oficjalnie wiadomo, że na niemieckim rynku cena za e-Craftera startuje od 69 500 euro netto, co w przeliczeniu daje około 300 000 złotych bez podatku VAT. Polski cennik Volkswagena e-Craftera będą natomiast znane już za kilka tygodni.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

Reklama

Z oficjalnych informacji wynika, że mający 136 KM e-Crafter będzie miał zasięg do 173 kilometrów (według normy NEDC) a jego prędkość maksymalna ograniczona zostanie do 90 km/h.

Bazujące na furgonie z podstawową długością, ale podwyższonym dachem elektryczny Crafter oferuje ładownię o pojemności 10,7 metra sześciennego, czyli tyle co zwykły furgon z silnikiem Diesla i napędem na tylną oś.

W zależności od wersji Volkswagen e-Crafter może mieć ładowność od 975 kg do 1,72 tony.

Zobacz też: Mercedes eSprinter – pierwsza jazda prototypowym elektrykiem

Co ciekawe, każdy e-Crafter po wstępnym montażu w zakładach VW Września przewieziony będzie do fabryki w Hanowerze, gdzie po zamontowaniu elementów elektrycznego napędu nastąpi całkowite zakończenie procesu produkcji.

Na wyposażeniu fabrycznym zeroemisyjnego Craftera ma być m.in. Park Pilot wspomagający parkowanie,  reflektory LED, automatyczna klimatyzacja Climatronic, system podgrzewania foteli, pompa ciepła i ogrzewana przednia szyba, czy system nawigacyjny „Discover Media”.

Zobacz też: MAN eTGE – pierwsza jazda elektrycznym furgonem z Wrześni

Volkswagen e-Crafter to bliźniacza z MAN-em TGE konstrukcja. Jeżeli ktoś chciałby poczytać więcej o tym, jak jeździ się takim elektrycznym furgonem to zapraszam do relacji z jazd eTGE (link powyżej).

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: