Z polskiej Masterki wystawał Passat – kontrole na niemieckiej A4

Z polskiej Masterki wystawał Passat – kontrole na niemieckiej A4

Policjanci z niemieckiego miasteczka Bad Hersfeld w Hesji przeprowadzili akcję ukierunkowaną na przeładowane pojazdy dostawcze.

Wśród zatrzymanych do kontroli busów był oczywiście także pojazdy należące do polskich przewoźników. Jeden z samochodów, który wykonywał transport z WIelkiej Brytanii do Polski, miał uszkodzoną prawą tylną oponę, a po sprawdzeniu ładowni okazało się, że przewożony towar był ułożony niczym klocki w grze Tetris i nie był w ogóle zabezpieczony.

Zobacz też: Mercedes eSprinter – pierwsza jazda prototypowym elektrykiem

Reklama

Po zważeniu polskiego busa szybko potwierdzono, że jego realna waga wynosiła 5,5 tony, więc poza mandatem policjanci nakazali przeładunek na inne podstawione przez polskiego przewoźnika auto.

Kolejnym zatrzymanym przez niemieckie służby dostawczakiem było polskie Renault Master, które już z daleka musiało co najmiej zaciekawić heskich policjantów, bo z niedomkniętej tylnej burty wystawał Volkswagen Passat.

W tym przypadku również doszło do przeciążenia pojazdu a policjanci wszczęli postępowanie administracyjne przeciwko kierowcy, który jednocześnie był właścicielem pojazdu.

Źródło zdjęć: Polizei Bad Hersfeld

Podziel się: