Reklama

Elektryczny Volkswagen e-Crafter na testach w InPost

Elektryczny Volkswagen e-Crafter na testach w InPost

Auto już jeździ po Warszawie –  elektryczny Volkswagen e-Crafter na testach w InPost, której firmowa flota do 2020 roku będzie w 30% elektryczna.

Firma InPost obsługująca ogólnopolską sieć Paczkomatów we współpracy z marką Volkswagen Samochody Użytkowe rozpoczyna w stolicy testy elektrycznego Volkswagena Craftera.

Zobacz też: Elektryczne dostawczaki we flocie Poczty Polskiej od 2019 roku

Reklama

Wyposażony w elektryczny silnik o mocy 100kW/136 KM e-Crafter ma zasięg do 173 kilometrów (według normy EDEC) a jego prędkość maksymalna ograniczona została do 90 km/h.

–  Zdecydowana większość samochodów w tego typu firmach przejeżdża od 70 do 100 km dziennie – wyjaśnia Piotr Gomuła z Volkswagen Samochody Użytkowe, który dodaje, że w najbliższych 12 miesiącach w ramach sieci dealerskiej Volkswagen Group Polskazbudowanych zostanie około 900 ładowarek różnej mocy.

Zobacz też: Mercedes eSprinter – pierwsza jazda prototypowym elektrykiem

– Około 350 z nich będzie ogólnodostępnych, w tym około 190 ładowarek „półszybkich” i szybkich DC oraz 8 ultraszybkich o mocy 320 KW. Większość z nich powstanie do końca tego roku” – zaznacza Piotr Gomuła.

Według zapowiedzi InPost do 2020 roku chce, aby 30% jej floty stanowiły samochody na prąd. Już w listopadzie 2018 roku spółka rozpoczęła już testy innego elektrycznego furgonu, którym był Nissan e-NV200.

Źródło zdjęć: InPost

Podziel się: