Reklama

Elektryczne dostawczaki we flocie Poczty Polskiej od 2019 roku

Elektryczne dostawczaki we flocie Poczty Polskiej od 2019 roku

Pocztowe furgony na „prąd” już niedługo pojawią się na naszych drogach – elektryczne dostawczaki we flocie Poczty Polskiej od 2019 roku.

Wiosną 2018 roku Poczta Polska testowała lekkie samochody użytkowe z napędem elektrycznym, których ładowności nie przekraczała 800 kilogramów.

Wtedy w testach – o czym pisałem w powyższym artykule – wzięły udział takie elektryczne dostawczaki jak: Citroen Berlingo, Melexy 381, 382 i 391, Nissan e-NV200, Peugeot Partner, Renault Kangoo, Zeppelin Goupil G4 i G5, a także Komel, czyli bazujący na Fiacie Fiorino elektryczny pojazd powstały w Instytucie Napędów i Maszyn Elektrycznych w Katowicach.

Reklama

Zobacz też: Elektryczne dostawczaki w Poczcie Polskiej – testy aut trwają

W czwartek 14 lutego rozpoczęły się kolejne testy pojazdów dla pocztowców. Tym razem chodzi o modele z dochodzącym do 3,5 tony DMC i ładownością powyżej 800 kg.

Wśród przekazanych do sprawdzenia w rzeczywistych warunkach drogowych pojazdów znalazło się 5 Mercedesów eVito i po jednym egzemplarzu Volkswagena e-Craftera, Renault Master Z.E. oraz chiński Maxus EV 80.

Zobacz też: Krakowski Kazimierz – pierwsza polska strefa czystego transportu

Elektryczne furgony będą testowane od połowy lutego do połowy maja 2019 roku.

„Blaszki” na prąd pojawią się w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Zabrzu, Krakowie oraz Pruszczu Gdańskim.

Jednocześnie Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej, poinformował, że jesienią 2019 roku zaplanowano pozyskanie po postępowaniu przetargowym kilkudziesięciu elektrycznych pojazdów dla pocztowców.

Źródło zdjęć: Poczta Polska

Podziel się: