Reklama
Iveco

Elektryczne dostawczaki we flocie Poczty Polskiej od 2019 roku

Elektryczne dostawczaki we flocie Poczty Polskiej od 2019 roku

Pocztowe furgony na “prąd” już niedługo pojawią się na naszych drogach – elektryczne dostawczaki we flocie Poczty Polskiej od 2019 roku.

Wiosną 2018 roku Poczta Polska testowała lekkie samochody użytkowe z napędem elektrycznym, których ładowności nie przekraczała 800 kilogramów.

Wtedy w testach – o czym pisałem w powyższym artykule – wzięły udział takie elektryczne dostawczaki jak: Citroen Berlingo, Melexy 381, 382 i 391, Nissan e-NV200, Peugeot Partner, Renault Kangoo, Zeppelin Goupil G4 i G5, a także Komel, czyli bazujący na Fiacie Fiorino elektryczny pojazd powstały w Instytucie Napędów i Maszyn Elektrycznych w Katowicach.

Zobacz też: Elektryczne dostawczaki w Poczcie Polskiej – testy aut trwają

W czwartek 14 lutego rozpoczęły się kolejne testy pojazdów dla pocztowców. Tym razem chodzi o modele z dochodzącym do 3,5 tony DMC i ładownością powyżej 800 kg.

Wśród przekazanych do sprawdzenia w rzeczywistych warunkach drogowych pojazdów znalazło się 5 Mercedesów eVito i po jednym egzemplarzu Volkswagena e-Craftera, Renault Master Z.E. oraz chiński Maxus EV 80.

Zobacz też: Krakowski Kazimierz – pierwsza polska strefa czystego transportu

Elektryczne furgony będą testowane od połowy lutego do połowy maja 2019 roku.

“Blaszki” na prąd pojawią się w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Zabrzu, Krakowie oraz Pruszczu Gdańskim.

Jednocześnie Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej, poinformował, że jesienią 2019 roku zaplanowano pozyskanie po postępowaniu przetargowym kilkudziesięciu elektrycznych pojazdów dla pocztowców.

Źródło zdjęć: Poczta Polska

Komentarze