Reklama
stats

Elektryczne Nissany e-NV200 przekazane Poczcie Polskiej

Elektryczne Nissany e-NV200 przekazane Poczcie Polskiej

W czwartek 14 listopada największy pocztowy operator w kraju odebrał 20 bezemisyjnych furgonów. Elektryczne Nissany e-NV200 przekazane Poczcie Polskiej.

W ciągu najbliższych dni flota 20 elektrycznych furgonów wyjedzie na ulice Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Nissany e-NV200 zostały wynajęte Poczcie Polskiej na 36-miesięczny okres przez firmę Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., której właścicielem jest w 100% BNP Paribas.

Reklama

W ramach umowy elektryczne „blaszki” będą także serwisowane a pełny pakiet ubezpieczenia pojazdów w zakresie OC i AC (wraz z ochroną NNW) zapewni Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Zobacz też: Elektryczne dostawczaki w Poczcie Polskiej – testy aut trwają

Elektryczny Nissan e-NV200 napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 80 kW/109 KM, który energię czerpie z baterii trakcyjnej o pojemności 40 kWh.

Według producenta elektryczne „blaszki” przekazane Poczcie Polskiej mogą na w pełni naładowanej baterii przejechać do 301 kilometrów (cykl WLTP) a ich prędkość maksymalna to 123 km/h.

Ładowność takiego dostawczaka wynosi 742 kg a kubatura przestrzeni ładunkowej to 4,2 m3, czyli dokładnie tyle, co w wersji z konwencjonalnym spalinowym silnikiem 1.5 dCi.

Zobacz też: Test: Nissan NV200 1.5 dCi – mały van z dużą paką (wideo, zdjęcia)

Elektryczne furgony Nissana mogą być ładowane prądem przemiennym (ładowanie AC, także z gniazdka 230V) lub prądem stałym („szybkie” ładowanie DC).

Pojazdy posiadają m.in. system hamowania odzyskowego (rekuperacyjnego) oraz wspomagania parkowania (kamera cofania z zintegrowanym lusterkiem bocznym kierowcy).

Dodatkowo ładownia na podłodze zostanie wyłożona wykładziną antypoślizgową. Wszystkie 20 egzemplarzy to samochody w kolorze białym, oznakowane logo Poczty Polskiej wraz z oznaczeniem informującym, że pojazd jest elektryczny.

Zobacz też: Litewska firma przerabia Iveco Daily na hybrydy PHEV

Warto przy okazji dodać, że Poczta Polska jest największym operatorem logistycznym w kraju. Pracownicy tej firmy mają do dyspozycji 6000 pojazdów o ładowności od 500 kg do 24 ton z czego 30% z nich to samochody w wieku poniżej 4 lat.

Pierwsze 20 elektrycznych furgonów Nissana sprawiło, że teraz Poczta Polska posiada największą flotę elektrycznych samochodów użytkowych w kraju!

A już niedługo – przynajmniej takie są zapowiedzi – pocztowcy powiększą swój park o kolejne bezemisyjne samochody dostawcze.

Źródło zdjęć: Nissan

Podziel się: