Reklama

Citroën Jumper i Peugeot Boxer z napędem elektrycznym

Citroën Jumper i Peugeot Boxer z napędem elektrycznym

W zależności od wersji Citroën Jumper i Peugeot Boxer z napędem elektrycznym będą dysponować zasięgiem od 225 do 270 kilometrów.

Podczas Birmingham Commercial Vehicle Show 2019, wystawy pojazdów użytkowych, którą zaplanowano od 30 kwietnia do 2 maja, Grupa PSA zaprezentuje elektryczne wersje swoich dwóch bliźniaczych dostawczaków.

Zobacz też: Mercedes eSprinter – pierwsza jazda prototypowym elektrykiem

Reklama

Citroën Jumper i Peugeot Boxer z napędem elektrycznym będą oferowane w dwóch wersjach zasięgu na w pełni naładowanej baterii: auta o długości L1 i L2 będą mogły przejechać do 225 kilometrów, natomiast odmiany L3 oraz L4 mają dysponować zasięgiem do 270 kilometrów.

Oczywiście deklarowane wartości mogą ulec znacznemu skróceniu w zależności od wagi ładunku, warunków pogodowych czy stylu jazdy kierowcy.

Co ciekawe, Jumper i Boxer po złożeniu we włoskich zakładach Sevel w Val di Sangro (dokładnie tych samych, gdzie powstaje bliźniaczy FIat Ducato) będą przetransportowane do firmy BD Auto, która przeprowadzi homologację i zamontuje elektryczny zespół napędowy w pojeździe.

Niestety nie podano, jaką ładowność będzie mieć taki Jumper czy Boxer, ani jaka będzie jego np. prędkość maksymalna, ani jak długo trzeba będzie czekać na naładowanie akumulatorów.

Zobacz też: Używany Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180 – międzynarodówka (zdjęcia)

Wiadomo jednak, że od końca lat 90-tych ubiegłego wieku BD Auto (będąca częścią tureckiej spółki BD Otomotiv A.S.) poddała konwersji około 400 lekkich pojazdów użytkowych przerabiając auta z silnikiem Diesla na bezemisyjne elektryki jeżdżące m.in. w kurierskich firmach takich jak TNT, DHL czy FedEx.

Na stronie internetowej DB Auto można znaleźć informację o zmodyfikowanym przez nich Fiacie Ducato, który ma ładowność od 821 do 1267 kg, a moc jego elektrycznego silnika to 140 kW/190 KM.

Xródło zdjęć: Grupa PSA, BD Auto

Podziel się: