Reklama

Volkswagen pokazuje szkice Craftera na 2024 rok

Volkswagen pokazuje szkice Craftera na 2024 rok

VW pokazuje szkice deski rozdzielczej Craftera na 2024 rok, ale niemal miesiąc wcześniej zrobił to MAN publikując grafiki odświeżonego TGE.

Wczoraj marka Volkswagen Samochody Dostawcze pokazała oficjalne szkice deski rozdzielczej Craftera na rok modelowy 2024. I jest to nieco zabawne, bo dokładne grafiki zaprezentował już 13 października MAN dla TGE.

Zatem nie będę się ponownie rozpisywał na temat wprowadzonych zmian w Crafterze 2024, tylko polecam artykuł poniżej, gdzie pojawiają się informacje odnośnie nowych systemów bezpieczeństwa oraz wspomniane grafiki odświeżonego kokpitu TGE, który będzie identyczny dla Craftera.

Reklama

Bo trzeba przypomnieć, że zarówno VW Crafter oraz MAN TGE produkowane są w jednej fabryce zlokalizowanej w Białężycach pod Wrześnią w województwie wielkopolskim, zatem – jak już sugerowałem w poniższym artykule o TGE 2024 – w ramach unifikacji i optymalizacji kosztów różnić się będą logotypem na kierownicy oraz grafikami wyświetlanymi przez dotykowy ekran o przekątnej 10,3 lub opcjonalnie 12,9 cala.

Jednak wczorajszy komunikat Volkswagena nie do końca jest bezwartościowy, bowiem o ile MAN pozostawiał pewne niedomówienia w tematyce jednostek napędowych, to VW podaje już oficjalnie, tak jak dotychczas II generacja modelu Craftera będzie również dostępny z napędem na przednie, tylne koła i lub na wszystkie koła.

Do tego poza 6-biegową manualną skrzynią biegów i 8-stopniowym „automatem” w modelach z napędem na przednie i na wszystkie koła, w wariantach z napędem RWD zostanie zastosowana nowa automatyczna przekładnia o 8. przełożeniach.

Naprawdę dłuższą chwilę się zastanawiałem czy VW wprowadził jakieś zmiany w bryle nadwozia Craftera na rok modelowy 2024 i… naprawdę nie widzę jakiejś zauważalnej zmiany.

Pod maską też nie ma co liczyć na sensacje. Dalej klienci będą mogli wybierać wśród 4-cylindrowych silników wysokoprężnych dostępnych w wariantach 140 KM, 163 KM oraz 177 KM. Jedynie zastanawiający jest fakt pominięcia całkowicie tematu e-Craftera w komunikacie Volkswagena.

Natomiast zaprezentowany jeden szkic nadwozia Craftera 2024 na pierwszy rzut oka nie różni się chyba niczym od dotychczas produkowanych przez zakład VW Września pojazdów. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie w komentarzach.

Źródło zdjęć: Volkswagen Samochody Dostawcze

Podziel się: