Reklama
stats

Volkswagen Poznań – budują nową spawalnię pod produkcję Caddy V

Volkswagen Poznań – budują nową spawalnię pod produkcję Caddy V

Do 2020 roku inwestycje pochłoną ponad 400 milionów euro – w zakładach Volkswagen Poznań budują nową spawalnię pod produkcję Caddy V generacji.

W czwartek 24 maja 2018 roku wmurowano kamień węgielny pod nową halę spawalni wraz z zapleczem logistycznym. Inwestycje te rozpoczynają rozbudowę fabryki w Antoninku pod kątem wprowadzenia do produkcji V generacji Volkswagena Caddy, który pojawić się ma na rynku w 2020 roku.

Zobacz też: Test VW Caddy 2.0 TDI 4Motion 110 KM – furgon 4×4 (wideo, zdjęcia)

Reklama

W ramach prac przygotowawczych uporządkowano i zniwelowano 8 hektarów terenu, a także nawieziono 60 000 ton ziemi. Już teraz trwają też procesy przystosowania pracowników spółki do nadchodzących zmian technologicznych związanych z wprowadzeniem nowej generacji Caddy.

W zakładzie powstanie łącznie około 60 tysięcy metrów kwadratowych
nowych powierzchni produkcyjnych oraz magazynowych. Pierwsze dostawy części trafią do nowej hali logistycznej w marcu 2019 roku. Każdego dnia przyjeżdżać będzie do niej 140 samochodów ciężarowych, czyli prawie 6 aut na godzinę, ale – jak podają w oficjalnym komunikacie przedstawiciele Volkswagen Poznań –  dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań logistycznych ruch samochodów ciężarowych zmniejszy się w porównaniu do stanu obecnego.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: