Reklama
stats

Przeładowany Volkswagen LT. W teorii i praktyce

Przeładowany Volkswagen LT. W teorii i praktyce

Inspektorzy z ITD Radom zważyli Volkswagena LT. Auto pomimo DMC do 3,5 tony ważyło 7,4 tony, ale to nie najciekawszy wątek tej historii…

W niedzielę 3 kwietnia inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 7.

Działania radomskich „krokodylków” ukierunkowane były szczególnie na weryfikacji masy sprawdzanych pojazdów z wykorzystaniem wagi preselekcyjnej. Jednym z samochodów zatrzymanych do kontroli na „siódemce” w okolicach Grójca był Volkswagen LT „teoretycznie” dopuszczalnej masie całkowitej do 3 425 kg i ładowności określonej w dowodzie rejestracyjnym na 685kg.

Reklama

Zobacz też: VW Caddy 2.0 TDI 4Motion 110 KM – furgon z napędem 4×4 (wideo, zdjęcia)

Po zważeniu białego „LT-ka” okazało się, że pojazd ważył w rzeczywistości 7 400 kg, czyli o 3 975 kg za dużo względem DMC.

Najciekawsze w tej historii jest jednak to, że przewożący jabłka Volkswagen miał z przodu kabiny oznaczenie LT 55, co oznacza, że jego dopuszczalna masa całkowita mogła mieć 5,5, a nie 3,5 tony.

Oczywiście na stacji kontroli mogło dojść do „pomyłki” przy wpisywaniu wartości DMC. Mogło też być tak, że emblemat „LT 55” mógł zostać przyklejony do auta np. po naprawie wypadkowej (emblematu „LT 35” nie było na szrocie?). Który z powyższych przypadków dotyczy białego VW na bliźniakach? Tego WITD Radom nie podało w swojej informacji…

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: