Bez uprawnień, bez OC, a do tego 2,9 tony ponad DMC

Bez uprawnień, bez OC, a do tego 2,9 tony ponad DMC

Tym razem podczas kontroli Volkswagena Craftera krokodylki odkryły, że kierowca ma na sumieniu nie tylko jazdę z nadprogramowym ciężarem na pace.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, przy pomocy preselekcyjnego systemu ważenia w miejscowości Sucha na drodze krajowej nr 94, wytypowali do kontroli skrzyniowego Volkswagena Craftera przewożącego elementy rusztowań.

Zobacz też: VW Caddy 2.0 TDI 4Motion 110 KM – furgon 4×4 (wideo, zdjęcia)

Reklama

Według przenośnych wag ITD rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła 6,4 tony, co przy DMC 3,49 tony oznacza ponad 2,9 tony powyżej normy dla tego auta.

Dodatkowo kierowca nie okazał do kontroli ani prawa jazdy, ani aktualnej polisy OC. Wezwani na miejsce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich stwierdzili, że kierowcy Volkswagena cofnięto uprawnienia do kierowania, a samochód nie ma ważnego obowiązkowego ubezpieczenia.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami kierowcy zakazano dalszej jazdy, a dalsze czynności przejęli policjanci z komendy w Strzelcach Opolskich.

Zrozumieć można, że kierowca nie miał świadomości, że przewozi zbyt ciężki ładunek, bo takie rzeczy się po prostu zdarzają (brak doświadczenia, roztargnienie). Jednak brak OC i prowadzenie pojazdu bez uprawnień to naprawdę poważna sprawa. W przypadku, kiedy taki kierowca spowoduje wypadek, w którym np. ktoś zostanie kaleką lub zginie, musi liczyć się z wypłatą sporego odszkodowana – rekordowe osiągnęło w Polsce wartość 1,6 miliona złotych!

Źródło zdjęcia: WITD Opole

Podziel się: