Reklama

VW T4 z oryginalną zabudową i odsuwanymi przednimi drzwiami

VW T4 z oryginalną zabudową i odsuwanymi przednimi drzwiami

W serwisie ogłoszeniowym ebay.de znalazłem bardzo ciekawego kampera na bazie VW T4 z odsuwanymi przednimi drzwiami i nie mniej oryginalną zabudową.

Zwróciłem uwagę na tą „T4-kę”, bo odsuwane prawe drzwi bardzo przypominają rozwiązanie stosowane w amerykańskich autach kurierskich.

O dziwo, ta w pełni aluminiowa zabudowa (brak korozji, lekkość konstrukcji) nie była pierwotnie stosowana w kurierce, a służyła firmie z branży spożywczej jako auto do prezentacji produktów.

Reklama

Zobacz też: Test Citroën Berlingo II Van 1.6 HDi – praktyczny furgon (wideo, zdjęcia)

Bardzo ciekawym pomysłem jest przepuszczający światło dach z włókna szklanego – rozwiązanie to stosowane jest chociażby w kontenerach.

W 2009 roku ten oryginalny Volkswagen T4 przerobiony został na kampera.

Zabudowa została ocieplona izolacją z wełny mineralnej, a do tego w aucie znalazła się m.in. przenośna toaleta Porta Potti Qube 165, kuchenka z dwoma palnikami, ledowe oświetlenie wnętrza, telewizor i oczywiście miejsce do spania.

Zobacz też: Używany Opel Movano B 2.3 CDTI 125 KM – zdrowy dwulatek (zdjęcia)

Trzeba jednak przyznać, że napędzany wolnossącym silnikiem Diesla o pojemności 2.4 litra i mocy 78 KM Volkswagen T4 nie będzie zbyt dynamicznym autem. Zwłaszcza spora powierzchnia czołowa musi stawiać duże opory przy szybszej jeździe autostradami.

Jeżeli ktoś byłby chętny na taką unikatową „T4-kę”, to bezpośredni link do ogłoszenia na niemieckim ebay’u znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: ebay.de

Podziel się: